تعمیرات اساسی واحدهای G11 و G16 نیروگاه سیکل ترکیبی یزد پایان یافت.
بیست و پنجم اردیبهشت ماه نود و هفت
مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده، واحدهای G11 و G16 پس از پایان تعمیرات اساسی با شبکه سراسری پارالل گردید.

واحدهای گازی G11 و G16 نیروگاه سیکل ترکیبی یزد که به منظور انجام تعمیرات اساسی از مدار خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات مطابق با برنامه زمان بندی به ترتیب در تاریخ‌های 21/02/97 و 23/02/97 راه اندازی و با شبکه سراسری برق پارالل گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق یزد، دکتر ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت با اعلام این خبر افزود: با در مدار قرار گرفتن مولد G16 آنسالدو نیروگاه سیکل ترکیبی یزد، بویلر مربوط به بخار این نیروگاه نیز در مدار قرار گرفت و بلوک کامل مولد بخار S2 با حداکثر توان قابل تولید در مدار قرار گرفت. وی خاطر‌نشان کرد: با توجه به‌ برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بازدید مسیر گاز داغ مولد G14 و تعمیرات میان‌دوره ای مولد بخار S1 نیروگاه سیکل ترکیبی یزد در زمستان سال گذشته و بهار سال جاری با موفقیت به اتمام رسیده است.

دکتر اسدی انجام تعمیرات مولد G16 نیروگاه سیکل ترکیبی یزد را در مدت زمان 50 روز با توجه به محدودیت زمان و منابع مالی در خصوص تأمین قطعات یدکی را ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد با تلاش و پیگیری همه دست‌اندرکاران صنعت برق استان، بتوانیم پیک بار سال 1397 را همانند سالهای قبل با موفقیت پشت سر گذاشته و به تأمین انرژی الکتریکی در سطح استان یزد دست پیدا کنیم.

مشاهده گزارش تصویری خبر