نشست مجمع نمایندگان استان با مدیران عامل صنعت آب و برق استان یزد
پنجم تیرماه یکهزار و سیصد و نود و نه
در این دیدار محسن شیرغلامی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق یزد گزارشی از وضعیت بهره برداری، پروژه های بهینه سازی، افزایش توان تولید و ساخت داخل قطعات نیروگاهی نیروگاه های دولتی و خصوصی استان یزد را بیان نمود.

​محسن شیرغلامی در نشستی که با حضور نمایندگان استان و مدیران عامل صنعت آب و برق استان یزد برگزار گردید گزارشی از آخرین وضعیت تولید نیروگاه های حرارتی و گازی که مجموعاً 2575 مگاوات می‌باشد را بیان نمود.

وی افزود: به منظور افزایش تولید در نیروگاه ها در فصل تابستان، پروژه ارتقاء سیستم های خنک کاری هوای ورودی به توربین های گازی بر روی تعدادی از مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزد اجرا و باعث افزایش توان تولید به میزان 60 مگاوات شده است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق یزد گفت: در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، برای اولین بار در کشور ساخت روتور توربو کمپرسور مولد کرافت، پره های متحرک و ثابت توربین بویلر فید پمپ مولدهای بخار و پره های متحرک کمپرسور مولد کرافت در شرکت شروع و تعدادی از آنها اتمام یافته و بقیه در حال انجام می‌باشد.

وی در پایان به پروژه اتصال پساب تصفیه خانه فاضلاب شهری یزد به نیروگاه سیکل ترکیبی یزد اشاره و اظهار کرد: این پروژه در حال رایزنی و انعقاد تفاهم نامه با شرکت های فولاد آلیاژی و شهرک فولاد جهت اجرا می‌باشد.

مشاهده گزارش تصویری خبر