اولین دوره آموزش مبحث القایی بازار برق
بیست و یکم آذر ماه هزار و سیصد و نود و شش
اولین دوره مبحث القایی بازار برق با حضور نمایندگان دفاتر بازار برق شرکت های تولید نیروی برق سراسر کشور به میزبانی شرکت تولید نیروی برق یزد
http://yazd.tpph.ir/Lists/Akhbar/Attachments/8/01.jpg

اولین دوره آموزش مبحث القایی بازار برق برگزار شد
اولین دوره آموزش بازار برق 21 آذر با حضور نمایندگان دفاتر بازار برق شرکت های تولید برق سراسر کشور در مجتمع زنبق یزد به میزبانی شرکت تولید نیروی برق یزد برگزار شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل- ابوالفضل اسدی، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق یزد در این مراسم که با همکاری مرکز آموزش و صنعت آب و برق استان یزد برگزار شد اظهار داشت: باتوجه به اهمیت نقش بازار برق در سیاستهای کلان اقتصادی وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، برگزاری این دوره  که با توجه به نو بودن و به روز بودن مباحث و آیین نامه های آن کمک شایانی به مشارکت و نقش آفرینی شرکتهای تولید در بازار برق می کند را  امری مهم و پسندیده دانست.
وی افزود:با توجه به تشیکل شرکت تولید نیروی برق استان یزد این شرکت از ابتدای سال 95متولی تولید برق در استان با      2600مگاوات توان تولیدی است که به عنوان یکی از قطبهای تولید برق کشور شامل 5 نیروگاه سیکل ترکیبی یزد.شیرکوه.تابان سرو و زنبق فعالیت می نماید.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق یزد خاطر نشان کرد: باتوجه به چشم انداز و اهداف ترسیم شده در شرکت تولید نیروی برق یزد در 21 ماه گذشته از تاسیس شرکت اقدامات و دستاوردهای بزرگی با تلاش پرسنل حاصل گردیده است که مهمترین آن ها را اینگونه برشمرد:
*اجرای پروژه خنک کاری هوای ورودی به توربینهای گازی آنسالدو به روش مدیا در کوتاه ترین زمان ممکن (5 ماه) که منجر به افزایش توان معادل 32 مگا وات شد و نقش به سزایی در پیک بار تابستان 96ایفا کرد.
*ساخت تای رود مولد کرافت برای اولین بار در کشور به صورت ساخت داخل (8 ماه) که باعث صرفه جویی ارزی به میزان 250هزار دلار شد.
*تعویض لوله های دفنی برج خنک کن بلوک s1 برای اولین بار در کشور.
*اجرای پروژه igv+ روی مولدهای آنسالدو و افزایش توان 8 مگاواتی.
وی در ادامه گفت: مجوع اقدامات فوق باعث دستیابی به حداکثر آمادگی در تابستان 96 شد و این شرکت مفتخر به کسب عنوان برتر در زمینه تحقق حداکثر آمادگی در پیک بار تابستان 96 از سمت معاون محترم وزارت نیرو شد.
اسدی پروژه های این شرکت در جهت تامین حداکثری تولید را به شرح ذیل برشمرد:
*ساخت 4 ست پره متحرک و ثابت توربین کرافت برای اولین بار به صورت ساخت داخل(اقتصاد مقاومتی).
*توسعه بخش خورشیدی سیکل ترکیبی یزد به میزان 17 مگاوات.
*احداث نیروگاه سیکل ترکیبی بافق .
وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و مشارکت همگان دستاورد و رهاورد شایانی از این دوره حاصل شودمشاهده گزارش تصویری خبر